ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Новини

 • 22 липня 2015 | 17:00

  Марк Беккер зустрівся з представниками Бізнес-клубу «Київ - Нідерланди»

  У ході зустрічі 22 липня заступник голови облдержадміністрації і президент Бізнес-клубу Ханс Рамаекерс обговорили перспективи розвитку економіки Харківської області та подальшу співпрацю щодо залучення інвестицій в регіон. На початку зустрічі Марк Беккер передав представникам Нідерландів слова співчуття від голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Райніна у зв'язку з річницею з дня загибелі пасажирів Boeing-777 Малайзійських авіаліній, збитого над Донецькою областю. «Харківщина доклала великих зусиль і запропонувала всю можливу допомогу для того, щоб нідерландська сторона провела необхідну роботу якісно. Цей процес завершився зовсім нещодавно, і практично всі тіла загиблих були доставлені в Нідерланди», - підкреслив заступник голови ХОДА. 

 • 22 липня 2015 | 15:49

  Про стан навколишнього природного середовища в регіоні можна дізнатись у Екологічному паспорті

  Як повідомляють у Департаменті екології та природних ресурсів ХОДА, з метою забезпечення інформування населення про стан навколишнього природного середовища області розроблено Екологічний паспорт Харківщини за 2014 рік. Екологічний паспорт регіону розробляється щорічно. В ньому наводяться систематизовані офіційні дані щодо стану навколишнього природного середовища з характеристиками повітряного басейну, водних об’єктів, земельних ресурсів, рослинного і тваринного світу, а також проводиться аналіз стану і використання природних ресурсів у порівнянні з попередніми роками. В матеріалах Екологічного паспорту знайшли відображення фізико-географічна та загальна характеристика області, чисельність населення, характеристика виробничого комплексу, поводження з відходами виробництва та побутовими відходами, місця їх видалення, формування екологічної мережі.

 • 22 липня 2015 | 15:48

  Вже 4 райони Харківської області намолотили більше 100 тис. тонн зерна нового врожаю

  Як повідомили в управлінні агротехнічного забезпечення Департаменту АПР ХОДА, станом на 22 липня ще 2 райони намолотили більше 100 тис. тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2015 року – Балаклійський та Лозівський. Тепер серед лідерів жнив – 4 райони області. Так, у Барвенківському районі намолотили 107,7 тис. тонн зерна, Сахновщинському – 106,1 тис. тонн, Лозівському – 105,8 тис. тонн, Балаклійському – 102,5 тис. тонн.

 • 22 липня 2015 | 14:18

  На Харківщині з'явиться регіональна Рада юстиції

  Сьогодні, 22 липня, заступник голови Харківської облдержадміністрації Вячеслав Аббакумов зустрівся з делегацією фахівців Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». На зустрічі обговорили питання перспективного співробітництва Харківської області та Європейського Союзу в рамках проекту. Керівник проекту Віргіліюс Валанчюс розповів, що їх організація активно допомагає розробляти механізм впровадження Стратегії реформування судоустрою, судочинства і суміжних правових інститутів в Україні на 2015-2020 роки, яка відповідає європейським стандартам і практикам. Стратегія була прийнята в травні цього року. 

 • 22 липня 2015 | 11:16

  Замовити виписку із земельного кадастру про ділянку можна онлайн. Юлія Світлична

  З 16 липня в Харківській області ввели послугу, яка дозволяє отримувати дані Держгеокадастра про власну ділянку, не виїжджаючи на місце. На замовлення виписки, необхідної для проведення будь-яких операцій із землею, буде йти всього кілька хвилин, повідомила заступник голови ХОДА Юлія Світлична. «Досі замовити виписку можна було тільки за місцем безпосереднього розташування ділянки. Природно, це вимагало від людини витрат часу і коштів на поїздки по області. Крім того, така система створювала корупційні ризики, тому що процес подачі заяви до Земельного кадастру і видачі результатів перебував під контролем одного реєстратора. Тепер процес замовлення виписки значно прискориться, крім того, реєструвати і обробляти заяву будуть різні фахівці, що зведе до мінімуму можливість зловживань», - пояснила Юлія Світлична. 

 • 22 липня 2015 | 11:15

  Прикордонники пропонують мобілізованим військовослужбовцям продовжити службу на контрактній основі

  У Державній прикордонній службі України проводиться добір на військову службу осіб з числа мобілізованих, які бажають продовжити службу за контрактом. Для проходження служби військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу повинні лише звернутися з відповідним рапортом до керівника органу охорони державного кордону, в якому планують проходити службу. Що стосується осіб офіцерського складу, то для укладення контракту потрібно надати до адміністрації Державної прикордонної служби  рапорт про бажання проходити військову службу за контрактом, автобіографію, характеристику від керівника, під підпорядкуванням якого проходить службу офіцер, підписані військовослужбовцем три примірники контракту про проходження ним військової служби на посадах офіцерського складу на строки, визначені частиною третьою статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». 

 • 22 липня 2015 | 09:49

  Комунальники продовжують готуватися до зими

  Подовжив роботу обласний штаб з організації підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери Харківської області до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 років. Чергові виїзні засідання обласного штабу відбулися в смт Кегичівка та м. Красноград, на яких заслухали стан справ з підготовки Кегичівського, Зачепилівського та Красноградського районів. Під час засідання керівництво райдержадміністрацій звітувало про проведену на сьогодні роботу з підготовки до осінньо-зимового періоду-2015/2016. Також розглянули проблемні питання, що виникають у ході підготовки, та намітили шляхи їх вирішення. Відповідні доручення зафіксовано у протоколах. 

 • 22 липня 2015 | 07:32

  Ми створюємо фундамент регіональної економіки. Ігор Райнін

  В інтерв'ю телеканалу «News One» голова Харківської облдержадміністрації прокоментував своє перше місце в рейтингу найбільш відповідальних губернаторів України за версією порталу «Слово і діло». «Ми говорили тільки те, що планували і плануємо робити. Я відразу сказав, що ми не будемо займатися політичним шахрайством: обіцяти те, що нереально зробити в силу різних обставин, а потім шукати причини, з яких це неможливо. Завдання, які ми ставимо перед собою, завжди носили і носять практичний характер, - так Ігор Райнін пояснив, яким чином йому вдалося виконати більшість із даних обіцянок. - Зрозуміло, що хочеться мати 100%. Ми поки ще в процесі реалізації багатьох завдань. Будемо йти цим шляхом». Голова ХОДА підкреслив: хоча про результати рейтингу порталу «Слово і діло» йому приємно чути, це - не головна мотивація в роботі. 

 • 22 липня 2015 | 07:27

  Центральна влада повинна бути представлена в регіонах. Ігор Райнін

  Про процес децентралізації і створення в Україні інституту префектів голова Харківської облдержадміністрації розповів у інтерв'ю в рамках «Великого ефіру зі Світланою Орловською» на телеканалі «News One». «У префектур будуть чіткі функції: реалізація державних програм, забезпечення обороноздатності та роботи правоохоронного блоку, а також функції контролю над дотриманням конституційних прав і свобод громадян, - пояснив керівник ХОДА. - Центральна влада в регіонах повинна бути представлена. Бо, наприклад, кожен регіон не може охороняти свою ділянку кордону. Це повинна робити центральна влада. Правоохоронні дії та певні силові операції теж носять суміжний характер. Коли нам потрібно, ми залучаємо правоохоронців із інших областей, наші правоохоронці також беруть участь в операціях на території інших регіонів». Ігор Райнін підкреслив, що додаткові повноваження, якими в разі внесення змін до Конституції України будуть наділені місцеві ради, вимагають і додаткової відповідальності з їхнього боку. 

 • 21 липня 2015 | 17:28

  Промисловість в Харківській області зросла на 20%

  Обсяги виробництва збільшилися в 10 з 11 сфер промисловості. У тому числі на 10,6% більше продукції виробили харківські машинобудівники. Про це повідомила заступник голови Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична. «У червні в порівнянні з травнем 2015 року випуск промислової продукції в Харківській області збільшився на 20,4%. Для порівняння, по Україні індекс промислового виробництва за цей же період зріс на 1,5%», - навела дані заступник голови ХОДА. Юлія Світлична підкреслила, що активний розвиток машинобудування в Харківській області став можливим завдяки впровадженню в регіоні місцевих секторальних реформ і активній співпраці керівництва обладміністрації з центральними органами влади, яким підпорядковується більшість машинобудівних підприємств регіону. 

 • 21 липня 2015 | 17:10

  340 тисячам мешканців області автоматично перерахують соціальні пільги

  Як повідомив під час прес-конференції в ХОДА т.в.п. заступника голови облдержадміністрації Вадим Глушко, на сьогодні в Харківській області майже півмільйона громадян мають право претендувати на податкову соціальну пільгу. «340 тисячам мешканців області автоматично пільгу перерахують, а близько 160 тисяч повинні будуть надати довідки про доходи для того, щоб підтвердити, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну людину за попередні шість місяців не перевищує доходу, який дає право на соціальну пільгу, а саме 1710 грн. Всі громадяни, які мають право на пільгу – її отримають», - зазначив Вадим Глушко.  

 • 21 липня 2015 | 17:08

  Експерти розповіли журналістам Харківщини про процес об'єднання територіальних громад

  У семінарі, організованому регіональним Офісом реформ, взяли участь близько 40 представників ЗМІ з усіх районів області. Захід пройшов у в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ХарРІ НАДУ). «Хочу передати вам вітання від голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Райніна. Реформи по добровільному об'єднанню громад стартували. Тепер наше завдання розібратися і донести до кожного мешканця в доступній формі інформацію про переваги, а також не допустити спекуляцій на цю тему. Для цього проводиться величезна робота й Офісом реформ, й Інститутом громадянського суспільства, й фахівцями облдержадміністрації в тому числі. Ми всі відкриті для спілкування», - зазначила перший заступник директора Департаменту масових комунікацій ХОДА - начальник управління преси та інформації Вікторія Аннопольська.

 • 21 липня 2015 | 16:09

  ПТУ Харківщини можуть об’єднати у нові багатопрофільні центри освіти

  Питання щодо оптимізації мережі загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів розглядалося сьогодні, 21 липня, на селекторній нараді міністра освіти і науки Сергія Квіта з головами обласних адміністрацій. Як зазначив Сергій Квіт, сьогодні головна ідея освітян - це створення на базі закладів професійної технічної освіти регіональних багатопрофільних центрів професійної освіти. Тому замість десятків ПТУ в кожній області функціонуватимуть декілька таких центрів. Також в Україні будуть закриті деякі школи малої наповненості. Як сказав міністр, такі учбові заклади вимагають значних коштів на їх утримання, при цьому вони не в змозі надати учням якісної освіти.  

 • 21 липня 2015 | 15:10

  Курсанти-льотчики успішно опановують «Альбатроси», АН-26 та вертоліт Мі-8

  Перейшла до завершальної фази льотна практика курсантів старших курсів льотного факультету Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХУПС). Польоти проводяться на аеродромі навчально-авіаційної бригади, що в Чугуєві. Для проведення практичних занять з «кожедубівцями» на літовищі створені усі необхідні умови. Всі літаки, на яких проводяться польоти, перебувають у справному стані та повністю забезпечені паливно-мастильними матеріалами. Разом з майбутніми офіцерами-льотчиками постійно знаходяться інструктори авіаційного з’єднання та викладачі льотного факультету університету, які ретельно стежать и допомагають у становленні нового покоління військових авіаторів.

 • 21 липня 2015 | 13:48

  У Харківській області намолотили понад 1 млн тонн зерна

  Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Марк Беккер. За його інформацією, харківські аграрії вже зібрали врожай на 41% площ (310,5 тис. га з 765,4 тис. га). «За прогнозами, урожай цього року перевищить 2 мільйони тонн ранніх зернових і зернобобових культур. 102 тисячі тонн зерна вже намолотили в Барвінківському районі. Також 100 тисяч тонн намолотила Сахновщина», - уточнив Марк Беккер. Серед лідерів збиральної кампанії також Балаклійський та Лозівський райони - тут намолотили понад 90 тисяч тонн зернових. Середня врожайність по області на даний момент складає 35,4 ц/га. 

 • 21 липня 2015 | 11:38

  Ігор Райнін привітав хліборобів Харківщини з намолотом першого мільйона тонн зерна

  «Від щирого серця вітаю вас із визначною подією - намолотом першого мільйона тонн зернових культур. Завдяки самовідданій праці і любові до рідної землі ви гідно примножуєте багатство й могутність нашого регіону, - йдеться у привітанні, направленому головою Харківської облдержадміністрації аграріям регіону. - Дякую за наполегливу щоденну працю, відданість хліборобській справі й любов до рідної землі. Тож низько вклоняюся перед вами за відповідальність, труд та вміння в будь-яких умовах працювати в ім'я розвитку області та України в цілому! Бажаю вам доброго здоров'я, мирного неба, щастя і благополуччя. 

 • 21 липня 2015 | 11:02

  На базі Куньєвської школи створять НВК

  Як повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євгеній Шахненко, у поточному році за рахунок коштів обласного бюджету відбувається капітальний ремонт Куньєвської загальноосвітньої школи. Там планують створити навчально-виховний комплекс. Школа розташована по вул. Жовтневій в с. Куньє Ізюмського району. «На даний час комплекс ремонтних робіт з поліпшення стану будівель знаходиться на стадії завершення. Введення в експлуатацію даного об’єкту, а саме введення додаткових приміщень, створить належні умови для навчання ще 20 дітей», - зазначив Євгеній Шахненко.  

 • 21 липня 2015 | 11:00

  Увага. Час змінився!

  Сьогодні, 21 липня, о 15:30 в прес-центрі ХОДА (вул. Сумська, 64, 5-й пов.) відбудеться прес-конференція т.в.п. заступника голови Харківської облдержадміністрації Вадима Глушка на тему: «Новий порядок надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг: кому надається державна допомога, а хто може позбутися цієї пільги»

 • 21 липня 2015 | 09:33

  В області впровадили онлайн-послугу замовлення витягу про земельну ділянку

  ХОДА, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру і Державне агентство з питань електронного управління впровадили електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру». Про це повідомила заступник голови Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична. Дотепер замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора. За словами Юлії Світличної, можливість замовлення послуги онлайн скорочує процедуру оформлення до декількох хвилин, а рознесення функції реєстрації заяви та її обробки зводить до мінімуму можливість зловживань. 

 • 21 липня 2015 | 09:24

  Регіональний Офіс реформ проведе семінар для представників ЗМІ

  Як реалізується в області Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» журналістам розкажуть експерти Офісу реформ, фахівці апарату Харківської облради та вчені Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ХарРІ НАДУ). Інформаційний семінар «Практичні аспекти реалізації реформи місцевого самоврядування» відбудеться сьогодні, 21 липня, о 10:00 в ХарРІ НАДУ (пр. Московський, 75, 1 поверх, велика зала). Початок реєстрації - о 9:30.

Вверх